Domov sv. Josefa

V historicky zajímavé obci Žireč můžete navštívit areál Domova sv. Josefa s přilehlým parkem. Domov sv. Josefa se skládá z několika částí: ze samotného Domova sv. Josefa – jediného lůžkového zařízení v České republice pro nemocné roztroušenou sklerózou, dále Bylinkové zahrady Josefa Kamela, parku, kostela sv. Anny a sociálního podniku u sv. Anny.

V Domově sv. Josefa je otevřeno malé infocentrum, kde nakoupíte "Domovské" turistické známky, pohlednice a odznáčky, výrobky z keramické a šicí dílny a produkty z bylinkové zahrady, drobné upomínkové předměty, knížky a další.V Bufetu Domova sv. Josefa se můžete občerstvit např. kávou, čajem nebo bylinkovým sirupem, dát si nanuka či jiné drobné mlsání. Máte-li pejska na vodítku, je ve venkovních prostorách též vítán. Po domluvě vás po zařízení velmi rády provedou pracovnice PR. 

K pravidelným akcím, které se pořádají každý rok v zámeckém parku a okolí patří: Svatoanenské zahradní slavnosti a výstava drobného zvířectva. Svatoanenské zahradní slavnosti se konají v sobotu před nebo po svátku sv. Anny v červenci, výstava drobného zvířectva, kterou pořádá ZO ČSCH Žireč, pak koncem srpna.

Domov sv. Josefa se nachází v mapovém portálu zde.

Více informací o areálu a obci najdete zde.