Stezkou Lesní moudrosti

Cyklotrasy pro rodiny s dětmi

Charakteristika trasy: lesní cesty, silnice 3. třídy
Délka trasy: 20 km
Výškový profil: 317 m
Typ kola: trekkingové, MTB
Start/cíl: Dvůr Králové nad Labem – náměstí T. G. Masaryka
Trasa: Dvůr Králové nad Labem – Hájemství – Kocléřov – Záboří – Komárov – Dvůr Králové nad Labem

Z náměstí se vydáme Palackého ulicí, neodbočíme dolů k mostu, ale vpravo po hlavní silnici. Po cca 500 m odbočíme vpravo a pojedeme stále mírně do kopce. Přijedeme až pod nemocnici (ulice Pod Lesem). Odtud se vydáme po zelené cyklotrase č. 4088, směr Hájemství. Trasa vede po polní cestě, po vjezdu do lesa se stáčí vpravo.

Napojíme se na naučnou stezku Lesem Království, okolo zastavení sv. Hubert nás stezka přivede k tzv. Boschově vile.

Odsud pokračujeme po silnici vpravo do Kocléřova. Na návsi za obecním úřadem si cestu zkrátíme odbočkou vpravo. Asi po 200 m odbočíme vlevo, přijedeme na silnici a ujedeme po ní několik málo metrů vlevo. Poté se dáme hned vpravo k hřišti a okolo hřbitova zamíříme po silničce do obce Záboří. Zde na nás čeká hospůdka "U Šulců“.

Ze Záboří pojedeme po silnici do Komárova, kde překřížíme hlavní silnici Kocbeře – Vítězná a pokračujeme dolů z kopce směrem Dvůr Králové nad Labem. Na hlavní silnici se dáme doprava, přejedeme most a hned za ním odbočíme doleva na lesní pěšinu vedoucí podél Hartského potoka. Držíme se stále vpravo a cesta nás zavede přímo k nemocnici a odtud do centra města.

Mapa trasy zde.