Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody. Do Afriky už dokázal převézt osm nosorožců. Zároveň je to jediné místo na světě, kde se podařilo rozmnožit severního bílého nosorožce v lidské péči.
V Africkém safari návštěvníci projíždějí mezi volně se pohybujícími zebrami, antilopami, ptáky a od roku 2017 i žirafami. Jako jediná zahrada ve střední Evropě nabízí safari park možnost projížděk ve Lvím safari mezi smečkou lvů. To vše je doplněné o africkou kulturu a umění, ať už jde o letní africký festival, výstavy, ochutnávku afrických jídel či třeba koncerty afrických kapel.
Návštěvníci se mohou ubytovat v Safari Park Resortu. Ten se nachází přímo v areálu zahrady a nabízí široké možnosti ubytování od lodge hotelového typu v Safari Hotelu, přes bungalovy, až po safari stany s výhledem do výběhu afrických zvířat v Safari Kempu.
Celoročně jsou otevřeny vnitřní expozice a pavilony, jako například Ptačí svět, Vodní světy a Jedovatá Afrika, krytá expozice nosorožců, hrošíků, okapi, pavilon šelem a další. V roce 2018 byla v Neumannově vile, správní budově zahrady, otevřena unikátní expozice „Umění pod kůží“, kde se návštěvník seznámí se stavbou těla obratlovců. Mimo jiné tam návštěvník zhlédne kostru Nabiré - posledního jedince bílého severního nosorožce, který žil a uhynul v Evropě. V roce 2019 se k otevření připravuje krytý pavilon žiraf. Součástí safari parku je galerie obrazů Zdeňka Buriana a přírodní amfiteátr. Příjemným zpestřením jsou také radovánky na několika obrovských hřištích nebo v lanovém parku pro děti i dospělé.
Královédvorská zahrada se pro veřejnost otevřela 9. května 1946 a k jejímu významnému rozvoji došlo v 70. letech. Tehdejší ředitel Ing. Josef Vágner, CSc., dovezl z osmi expedic do různých zemí Afriky okolo 2 tisíc zvířat, především kopytníků, ale i šelem, opic a plazů, které daly základ unikátním chovům. I díky tomu je zahrada jedinečnou genobankou afrických kopytníků na evropském kontinentě.