Pivovar Tambor

Na dlouholetou pivovarnickou tradici ve Dvoře Králové nad Labem navázal Královédvorský pivovar Tambor. Během Vašeho pobytu u nás jeho návštěvu určitě nevynechejte, v pivovaru Vás provedou výrobnou a ukážou postup vaření piva. Jako součást exkurze budete mít možnost královédvorské pivo ochutnat, a že stojí za to!

Pivovar vznikl v roce 2009. Majitel Nasik Kiriakovský využil skutečnost, že na pozemku se nachází studna s hloubkou 130 metrů s kvalitní kojeneckou vodou. První várka piva byla uvařena přesně na den 30 let po té poslední v původním královédvorském pivovaru. Postupně se pivovar rozšiřoval a vedle sudového piva začal nabízet i lahvové pivo. Jedná se o moderní provoz, který ale vaří pivo tradičními metodami.

Od svého vzniku si pivovar vybudoval solidní místo mezi konkurencí nejen v regionu a v současnosti je možné se s pivem Tambor setkat po celé republice. Pomohlo k tomu několik ocenění pro zdejší nefiltrovanou jedenáctku, která získala 2 zlata a bronz na Dočesné v Žatci nebo bronz na Jarní ceně Sládků 2012. Pivovar má také certifikát Regionální produkt Podkrkonoší. Po složitém schvalovacím řízení je zdejší pivo rovněž zařazeno mezi košer potraviny.

Areál pivovaru si mohou zájemci prohlédnout při komentované exkurzi s ochutnávkou zdejší produkce.