Cyklisté

Cyklotrasa kam se podívám! To by mohl být slogan vystihující Dvůr Králové nad Labem. Město a jeho okolí jsou doslova protkané cyklotrasami, které přímo vybízejí k výletům na kole.

Všude po městě jsou rozmístěny stojany na kola, aby si mohli cyklisté Dvůr Králové nad Labem prohlédnout nejen ze "sedla", ale i jako pěší. I v ZOO Dvůr Králové mají cyklisté možnost odložit své bicykly a vychutnat si procházku mezi zvířaty z celé Afriky. Na cykloturisty jsou připraveni také v Městském informačním centru Dvůr Králové nad Labem. Kromě propagačních materiálů, které "íčko" nabízí, jsou zde cyklistům k dispozici odstavná místa pro kola, nářadí pro jednoduché opravy nebo lékárnička.

Královédvorsko je navíc regionem, kterým prochází Labská stezka, která momentálně končí na Kuksu, což je nedaleko Dvora Králové nad Labem, kam je možné se snadno dopravit po navazující cyklotrase č 2. V budoucnu by měla Labská stezka pokračovat z Kuksu přes Žireč právě do Dvora Králové nad Labem a přes zoo dále až na přehradu Les Království.

Dvůr Králové nad Labem je rovněž jednou za zastávek Krkonošských cyklobusů, které jezdí až do 28. září. Nastoupit můžete na autobusovém nádraží, u zoo, dále v Bílé Třemešné a na přehradě Les Království. Cyklobusy vás ale dopraví až do Vrchlabí, kde můžete přestoupit a dojet tak až do Špindlerova Mlýna. Poznejte nejen Dvůr Králové nad Labem a jeho okolí ze sedla vašeho kola, ale projeďte na bicyklu také Krkonoše. Více informací najdete v ikona souborujízdních řádech.

Tipy na výlety

Kam se určitě nezapomeňte vydat, je tedy proti proudu řeky Labe, podívat se právě na patrně nejkrásnější přehradu v Čechách a národní kulturní památku, Les Království. Je obklopena malebnými lesy a představuje příjemné místo k relaxaci, ale i poznání. Odtud je to už jen kousek na nejvyšší místní vrcholek Zvičinu. Krkonoše budete mít jako na dlani a sledování západu slunce bude skutečnou tečkou za příjemně stráveným dnem.

Vyjeďte také opačným směrem, kde bude vaším cílem Hospital Kuks. Na cestě si udělejte zastávku v Žirči, kde můžete vaše kola bez obav zaparkovat na nádvoří Domova sv. Josefa a absolvovat procházku po celém areálu, který je všem volně přístupný. Dále se zastavte v Braunově Betlémě, magickém místě nabízejícím pohled na sochy vytesané přímo do skal. Dál pokračujte trasou vedoucí po Křížové cestě 21. století. Jen co se pokocháte pohledem na okolí i galerii soch, zastavte se ve Šporkově mlýně na malé občerstvení a pak už čeká důmyslný barokní komplex Hospital Kuks.


Tipy na cyklovýlety v okolí Dvora Králové nad Labem najdete zde.


5.6.2015 10:13:56 | read 10216x | ernest
 

IL CENTRO D´INFORMAZIONE
DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM
náměstí T. G. Masaryka 2
544 17 Dvůr Králové nad Labem

tel.: +420 499 321 742
tel.: +420 730 182 895
info@mudk.cz

Orari di apertura:
Lu–Ve: 8:00–17:00
Sa: 8:00–15:00
Do: 9:00–13:00


load